Poděbrady – Poprvé od loňského září od neúspěšného EuroBasketu v Rize se jediný současný Čech v NBA Vít Krejčí z Portlandu vrátil do reprezentace. Chystá se s ní na červencové zápasy kvalifikace mistrovství světa ve Švédsku a s Estonskem a věří, že výběr Luboše Bartoně má po výhrách nad nadcházejícími rivaly a dvou porážkách se Slovinci stále dobrou šanci se poprat o účast na MS 2027 v Kataru. Řekl to novinářům po tréninku v Poděbradech.

„Já se vždycky na kluky hrozně těším, na ten basket. Bude to samozřejmě náročné okno, ale těším se, že si zase zahraju s kluky. Určitě šance jsou. Oba naši soupeři Švédi i Estonci jsou velmi kvalitní týmy. Uvidí se, v jaké sestavě se ukážou. My budeme muset hrát náš basket,“ řekl Krejčí. „Je tady spousta kluků, co jsou tu poprvé. Tým se trošku mění, nový trenér. Teď máme chvilinku na to se dát dohromady. Myslím si, že si to sedne a že se budeme snažit předvést nejlepší výkon.“

Zatím není jasné, zda tým doplní po finále španělské ligy z Barcelony tradiční lídr Tomáš Satoranský a také pivot Jan Veselý, který nehrál za reprezentaci od září 2022 od ME v Praze a Berlíně. „Určitě by to byla neuvěřitelná pomoc, kdyby přijeli. Na druhou stranu dívat se na to, jestli přijedou, nebo nepřijedou, může být trošičku nebezpečné. Musíme se soustředit na sebe, na to odvést co nejlepší výkon. Jestli přijedou, bude to paráda. Samozřejmě šance na vítězství budou větší,“ řekl.

Sezona v Portlandu pro něj skončila na konci dubna. V jeho první polovině se vrátil do hry po měsíční absenci a zranění lýtka. Nyní je fit. „Já jsem pak vlastně měsíc po sezoně zůstával v Americe a dával jsem se dohromady, celé moje tělo. Teď se cítím dobře, Vždycky, když přijedu po dlouhé době domů, je toho hodně, je spousta rozhovorů a tak dále, ale měl jsem i spoustu času si zatrénovat, takže se cítím v dobré kondici,“ podotkl šestadvacetiletý rozehrávač či křídelník.

Naposledy hrál v reprezentaci ještě pod Španělem Diegem Ocampem, teď se zařadil do týmu, který od této sezony vede Bartoň. „S Lubošem už máme velmi dobrý vztah. Vedl mě i v osmnáctkách. Když jsem byl ve Španělsku a on v Barceloně, vždycky jezdil na moje zápasy. Znám se s Lubošem hodně dlouho. Je to super trenér, super člověk. Těším se, co předvedeme,“ uvedl.

Češi zatím měli jen dva lehčí tréninky. „Uvidíme dneska večer, jak na tom doopravdy jsme, budeme poprvé hrát pět na pět. Někteří základní kluci tu jsou pořád stejní, takže si to zase budeme muset trošičku sehrát. Myslím si, že první trénink je vždycky trošku obtížný, než si to sedne, ale trénink po tréninku se budeme snažit být lepší a lepší,“ řekl.

Věří, že se vrací do národního týmu zase o rok zkušenější a vyzrálejší. „Myslím si, že jsem o hodně silnější. Minulou sezonu jsem to měl víc nahoru a dolů. I na hřišti, některé zápasy se povedly, některé ne. Chci být v nějaké rovině mentálně, psychicky, fyzicky a vždycky předvést ten nejlepší výkon,“ řekl Krejčí, který se v NBA na začátku února stěhoval do Portlandu z Atlanty. Po sezoně relaxoval na dovolené. „S přítelkyní jsme byli na Havaji, to jsme si užili, a pak už zase jenom práce,“ usmíval se.

‚;
} else {
let zoneId = ‚78406‘;
zoneId = (zoneType === ‚autonaelektrinu‘) ? ‚230106‘ : zoneId;
div.innerHTML = “;
}
}

Share.
Exit mobile version