Aktual.: 24.06.2026 08:57
Boise (USA) – Bývalý vynikající sjezdař Bode Miller skončil na policii po zadržení ve státu Idaho kvůli dvěma drogovým deliktům. Osmačtyřicetiletý olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa se dopustil přestupku na dálnici a hlídka následně zjistila, že jeho přítel měl ve voze malé množství konopí a dýmku a Miller halucinogenní houby. Po zaplacení kauze 5000 dolarů je americký bouřlivák na svobodě, ale 29. června se má podle informací médií dostavit k soudu. Vinu popírá.
Podle televizní stanice ABC zadrželi policisté Millera již 6. června ve státě Idaho. Zastavili ho poté, co překročil povolenou rychlost při předjíždění, za což dostal pokutu a zaplatil ji. Další provinění odmítá. „Plně jsme s policií spolupracovali. Kamarád měl malé množství konopí a dýmku, o čemž jsem neměl ponětí. Doufám, že obvinění z přestupků budou po přezkoumání faktů stažena,“ napsal americký lyžař na sociálních sítích.
Stát Idaho má jedny z nejpřísnějších zákonů týkajících se drog v USA. Během lyžařské kariéry Miller vybojoval zlato na hrách ve Vancouveru v roce 2010 v superkombinaci, má také tři olympijská stříbra a dva bronzy. Na MS vyhrál čtyři závody v letech 2003 a 2005. Křišťálové glóby za celkové prvenství ve Světovém poháru získal dva, dílčích vítězství v SP má 33. S vrcholovým lyžování skončil na podzim roku 2017.
‚;
} else {
let zoneId = ‚78406‘;
zoneId = (zoneType === ‚autonaelektrinu‘) ? ‚230106‘ : zoneId;
div.innerHTML = ‚












