Praha – Miroslav Koubek zůstane i po mistrovství světa v Americe trenérem českých fotbalistů, je správnou volbou, uvedl generální manažer reprezentací Pavel Nedvěd. Bývalý záložník nepochybuje o tom, že čtyřiasedmdesátiletý kouč národnímu mužstvu ještě hodně dá. Po dnešním příletu týmu z šampionátu do Prahy novinářům řekl, že vyřazení už po skupině nepovažuje za ostudu.

Koubek, který převzal mužstvo v zimě, má smlouvu s FAČR ještě na dva roky a ve funkci by měl zůstat. „Myslím, že je tady maximální soulad s vedením reprezentace. Myslím, že i výkonný výbor to vidí stejně. Máme trenéra, kterého jsme chtěli a máme ho na dva a půl roku. Takže myslím, že na tom se nic nemění, ani nebude,“ řekl Nedvěd.

Vyloučil, že by se vedení po světovém šampionátu nyní mohlo poohlížet na zahraničním kouči. „Jistě víte, že jsme to před panem Koubkem zkoušeli, nebo jsme se snažili získat zahraničního trenéra. Ale myslím, že máme maximum, co jsme mohli získat. Máme zkušeného trenéra, který nám ještě hodně dá. Jsem přesvědčený, že pan Koubek je ta správná volba. Myslím, že tohle je ta správná cesta,“ poznamenal Nedvěd.

Koubek v březnu ze dvou zápasů play off dovedl národní tým po 20 letech na světový šampionát, na turnaji ale mužstvo ve třech zápasech skupiny získalo jen bod a skončilo na posledním čtvrtém místě. „Nepotkali jsme se s dobrou formou na šampionátu, proto jsme neuspěli. Ale jsem přesvědčený, že tím postupem na mistrovství světa tato generace udělala maximum, co mohla,“ uvedl Nedvěd.

„Že jsme neuspěli, to má spoustu důvodů. Očekávali jsme od mužstva i od hráčů něco víc. Ale nejsem naštvaný, nazlobený na kluky, protože si myslím, že opravdu ten strop převedli v tom, že postoupili na mistrovství světa. Dalších 160 zemí se tam nedostalo a my jsme tam s touhle generací byli. Já za to klukům děkuju. Nevidím jako ostudu, že jsme nepostoupili ze skupiny, i když to byl náš cíl,“ řekl bývalý reprezentační kapitán.

‚;
} else {
let zoneId = ‚78406‘;
zoneId = (zoneType === ‚autonaelektrinu‘) ? ‚230106‘ : zoneId;
div.innerHTML = “;
}
}

Share.