Aktual.: 25.06.2026 11:14
Mexiko – Fotbalista Denis Višinský si myslí, že česká reprezentace není o tolik horší než Mexiko, jak porážka 0:3 napovídá. V rozhovoru s novináři po svém debutu na mistrovství světa litoval třiadvacetiletý křídelník neproměněné šance v úvodu utkání. Národní tým obsadil se ziskem jediného bodu poslední místo ve skupině A a na šampionátu v Severní Americe skončil.
Višinský byl aktivní, ani on ale předčasnému loučení s turnajem nezabránil. „Bohužel. Šance jsme měli a řekl bych, že nejsme o tolik horší než Mexiko. I když vím, že výsledek tomu neodpovídá. Mrzí mě to hodně,“ uvedl záložník Plzně.
Za bezbrankového stavu měl v úvodu utkání slibnou šanci, ale těsně minul. „Strašně jsem se těšil, snažil jsem se hrát, jak nejlíp umím. Moc mě mrzí moje šance, od ofenzivních hráčů se čeká gól. Kdybychom šli do vedení, mohlo to vypadat jinak,“ řekl Višinský.
Aztécký stadion v hlavním městě Mexika opouštěl se smíšenými pocity. „Samozřejmě se to ve mně mísí. Je to turnaj, na který asi v životě nezapomenu. Zároveň jsem smutný, že jsme to nedotáhli, ať minule s Jihoafrickou republikou, tak teď,“ uvedl mělnický rodák.
V hledišti bylo přes 80 tisíc diváků. „Nervózní jsem vůbec nebyl. Stokrát horší to bylo v přípravě s Kosovem, teď už jsem se těšil a snažil si to užít. Fanoušci vás do zápasu vezmou a to už vás nepustí,“ řekl Višinský, který svůj premiérový gól v reprezentaci vstřelil v přípravě s Guatemalou.
Výkon českého týmu podle něj mohla poznamenat také obávaná nadmořská výška přes dva kilometry. „Naposledy jsem to zažil v Číně s dorostem Slavie. Strašná změna. Není vedro, není dusno, ale vzduch je najednou hrozně těžký a rychle se zadýcháte,“ popsal.
Hrál dobře, proto překvapilo, že trenér Miroslav Koubek již v 56. minutě Višinského jako prvního ze základní jedenáctky vystřídal. Prý proto, že mu došly síly, uvedl kouč. „Nedokážu posoudit, nemyslím si, že bych byl nějak unavený. Cítil jsem, že ještě můžu mužstvu pomoct, ale nevím, jak to měli ostatní,“ nesouhlasil hráč Viktorie.
Češi se probojovali na MS po 20 letech a loučili se s ním s pocitem obrovského zklamání. „Nálada v šatně je špatná. Nedokážu říct, co jsme měli udělat lépe, je to asi víc věcí,“ dodal Višinský.
‚;
} else {
let zoneId = ‚78406‘;
zoneId = (zoneType === ‚autonaelektrinu‘) ? ‚230106‘ : zoneId;
div.innerHTML = “;
}
}












