Berlín – V Německu se po celostátním zastavení železniční dopravy, které v úterý večer způsobila porucha rádiového spojení, opět rozjely první vlaky Deutsche Bahn (DB). Informovala o tom dnes agentura DPA.

DB a další železniční společnosti v Německu zastavily své vlaky kvůli poruše, která zasáhla digitální železniční rádiový systém GSM-R. O půlnoci, tedy půldruhé hodiny po nahlášení problému, společnost DB uvedla, že odhalila příčinu, aniž by ji ale blíže specifikovala.

Deník Bild dříve citoval generální ředitelku DB Evelyn Pallaovou, podle níž se přepravce snaží dostat vlaky do stanic, aby mohli cestující vystoupit. Firma rovněž slíbila pasažérům poukázky na taxi a ubytování v hotelech. Tam, kde to bude možné, cestujícím umožní počkat ve vlacích.

GSM-R, což je zkratka pro Global System for Mobile Communications – Railway, je mezinárodní standard bezdrátové komunikace určený pro železniční aplikace. S jeho pomocí se odehrává komunikace mezi strojvedoucími a dispečerskými centry řízení železnice.

Německý železniční systém v minulosti ve výjimečných případech zastavil provoz všech nebo většiny vlaků, avšak bylo to vlivem nepříznivého počasí a nikoliv z technických důvodů, připomíná agentura AP.

‚;
} else {
let zoneId = ‚78406‘;
zoneId = (zoneType === ‚autonaelektrinu‘) ? ‚230106‘ : zoneId;
div.innerHTML = “;
}
}

Share.