Aktual.: 21.06.2026 14:30
Brno – Závody motocyklového mistrovství světa v Brně navštívilo v průběhu tří dnů celkem 171.230 diváků, což je o zhruba o 48 tisíc méně než před rokem, kdy se Velká cena České republiky vrátila po pěti letech do seriálu. Letos se ale poprvé jelo v netradičním červnovém termínu, dříve se na Masarykově okruhu závodilo o prázdninách. Informaci o návštěvnosti zveřejnil promotér šampionátu.
„Celková návštěva je vzhledem k netradičnímu termínu i mimořádně náročným teplotám číslo, kterého si vážíme. Vnímáme ho s opravdovým respektem ke všem, kteří přišli podpořit jezdce přímo na tribuny. Chtěl bych za to fanouškům velmi poděkovat,“ uvedl předseda představenstva Creditas Autodromu Brno Karel Hubáček v tiskové zprávě. Historickým maximem je 248.434 diváků z roku 2015.
Organizátorům udělal také velkou radost svým výsledkem Filip Salač, který skončil třetí ve třídě Moto2. „Pochopitelně z toho mám obrovskou radost. Velké poděkování určitě patří organizačním a záchranným složkám, kteří nelehkou situaci zvládli bravurně. Postarali se o všechny, kteří potřebovali pomoci. Udělali za celý závodní víkend neuvěřitelnou práci,“ dodal Hubáček.
‚;
} else {
let zoneId = ‚78406‘;
zoneId = (zoneType === ‚autonaelektrinu‘) ? ‚230106‘ : zoneId;
div.innerHTML = ‚












